06.09.2021.

Pregled tjedna s Ivanom Jurićem: 30. 8. - 5. 9. 2021.

Svi važniji svjetski događaji od 30. kolovoza do 5. rujna 2021. godine koji bi se jednog dana mogli naći na kvizu

SPORT

• Završene su Paraolimpijske igre u Tokiju, na kojima je Hrvatska ostvarila najbolji uspjeh u povijesti s osvojenih sedam medalja.
  • U istom tjednu kada je službeno potpisao za Manchester United u koji se vraća nakon 12 godina, Cristiano Ronaldo oborio je rekord Alija Daeija po broju postignutih golova u dresu reprezentacije.
  • Završena je utrka Vuelta a España na kojoj je treću godinu zaredom trijumfirao slovenski biciklist Primož Roglič.
  • Talijanske odbojkašice osvojile su Europsko prvenstvo pobijedivši u finalu Srbiju na domaćem terenu. Italiju je do pobjede predvodila mlada odbojkašica nigerijskog porijekla – Paola Egonu – koja je osvojila titulu MVP-ja turnira.